פתיחת שנת תשע"ט בפעילות העמותה

ברכת ערן תירוש  לרגל השנה החדשה

שלום לכל חברי העמותה וידידיה!

שנת תשע"ח מסתיימת ושנת תשע"ט ניצבת בפתח.
בפרוס ראש השנה הקודם כתבנו כי אנו בפתחה של שנה (תרע"ח) עמוסה וגדושת תכניות ואירועים לציון מלאת 100 שנה למרבית תקופת המערכה הצבאית שהתחוללה בשנים 1917-18 בתחומי ארץ-ישראל. ואכן, כך היה! החל מהאירועים סביב ביקור פרשי ה-ALHA ויום באר-שבע בתשרי (אוקטובר), דרך שורת האירועים בשפלה ומישור החוף בחשוון (נובמבר) אל שורת האירועים בירושלים בכסלו (דצמבר) – תקופה מדהימה (!!), אולם בהחלט בכך לא תמה הפעי
במהלך השנה המשכנו בביצוע סיורים, השתתפות בטקסי זיכרון ופעולות שונות אחרות בתחום ההנצחה והשילוט. במקביל, נמשכה פעילות אינטנסיבית שפחות נראית על פני השטח – הסדרת מעמד העמותה אצל רשם העמותות, בנייה של אתר אינטרנט חדש, משודרג ומעודכן ועוד.
בתחילת שנת תשע"ט נציין מלאת 100 שנים למערכות מגידו – האופנסיבה של צבאות אלנבי שהביאה לכיבושה של צפון ארץ-ישראל בתוך יממות ספורות בלבד והובילה את כוחות ה-EEF (חיל המשלוח המצרי) אל תוככי סוריה ולהתמוטטות האימפריה העות'מאנית ולכניעתה שבועות לאחר-מכן. המתקפה התחוללה בחודש תשרי תשע"ט, סביב חג הסוכות, ובהמשך אותה שנה – סיומה של מלחמת העולם, חזרת הגולים למקומות מושבם והתחלת שיקומה של הארץ.
האירועים סביב מערכות מגידו החלו בעצם כבר לפני מספר ימים, כאשר ההודים החליטו "להקדים את החגים" ולערוך את הטקסים לציון מלאת 100 שנים למערכה על חיפה בשבוע שלפני ראש השנה. בהמשך חודש החגים יתקיים אירוע במרחביה, באום שורט (מקום לחימת גדוד 'קלעי המלך ה-38' – הגדוד העברי), בצמח ועוד. בהמשך השנה יתקיים הכנס השנתי ואירועים נוספים במקומות שונים ברחבי הארץ.
כפי שאני נוהג בשנים האחרונות – מצורפות גלויות שנות טובות מלפני מאה שנה, שנת תרע"ט. האחת היא גלויה ארץ-ישראלית בעיצוב 'בצלאל', לרבות דמות של חייל הגדודים העבריים וצילומים של הכותל המערבי וטקס הנחת אבן-הפינה לאוניברסיטה העברית בהר-הצופים מ-1918. הגלויה השנייה הגיעה מארצות-הברית, ומרתקת במיוחד השורה העליונה, המביעה את התקווה והאמונה כי ההתגייסות והגבורה, היא שתביא את הזכות (לארץ ולמדינה).
אני מאחל לכולנו שנה נוספת של פעילות מרתקת – שנה טובה וחתימה טובה!

ערן

שנה טובה 1

שנה טובה 2

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *